Pärnu Parkinsoni Haiguse Selts

Pärnu Parkinsoni Haiguse Seltsi 2014.a. tegevus

Aastatega on meil Pärnus saanud harjumuseks ühised jalutuskäigud. Kuus aastat oleme igal teisipäeval kohtunud kesklinnas kell 11.00. Sihiks on koos jalutada, suhelda, koguda häid emotsioone. Tore on see, et olgu ilm missugune, ikka koguneme ja sihiks on matkata mere kaldal, jõe ääres, metsas või linnas. Linnas käime kunstinäitustel, ajame juttu kohvikutes - eriti vihma korral.
Pärnu jõe vasakkallas on korda tehtud ja ehitatud väga tore promenaad. Imekena on jalutada mööda promenaadi, jõgi sillerdamas kõrval. Promenaad on kahe silla vahel ja pikkus 4 km. Käime külas ka oma seltsi liikmetel, kel käimisega raskusi. Suhtlemine on tähtis.
Liikumise abil parandavad paljud oma keha ja hinge seisundit. Kühmus selg, tippiv kõnnak taanduvad. Muidugi ei toimu mitte iseenesest. Peab tahtma paremaks saada. Sageli on kõhu või peavalu põhjuseks vähene vee joomine, liikumine, igapäevase kehalise koormuse vähesus.
Tore on muidugi laulmine ja tantsimine. Saab positiivseid emotsioone ja tervis paraneb - selg läheb rohkem sirgeks ja samm pikemaks. Liigutage end rohkem!
Pärnu Parkinsoni Haiguse seltsi esimees Olga Muraskina

 

EST | ENG | RUS


Warning: Undefined variable $whichdev in /data05/virt18968/domeenid/www.parkinson.ee/htdocs/sta.php on line 380