Pärnu Parkinsoni Haiguse Selts

Uue seltsi sünd Pärnus.

Nädalavahetusel asutati Pärnu Parkinsoni Haiguse Selts. Rahvast oli palju, see näitab, et seltsi loomine oli väga vajalik.

Inimene on loodud võitlema, ka haiguste vastu. Otsime tuge arstidelt, seltsidelt, toetajatelt ja lähedastelt. Oleme väga rõõmsad, et meil on nüüd ka oma arst dr. Katrin Antsov, kes meie seltsi loomise koosolekul pidas haigusest põhjaliku loengu koos videomaterjali näitamisega. Dr. Ülle Krikmann Tartu Seltsist rääkis meile lahti seltsi põhikirja.

Meid on seltsi loomisel väga palju aidanud Tallinna Parkinsoni Haiguse Seltsi esimees Eero Kaalep ja Valga Seltsi esinaine Elga Lannajärv. Selgitava sõnavõtuga esinesid veel Ida-Viru Seltsi esimees Ahti Jundas ja Eesti Parkinsoniliidu esimees Heino Boikov.

Valiti ka Pärnu Parkinsoni Haiguse Seltsi 3-liikmeline juhatus.

Siinkohal täname veel kord doktoreid, seltside esimehi, meid ruumidega aidanud Pärnu Rehabilitatsioonikeskuse töötajaid ja kõiki teisi abilisi.

Tamara Orav
august 2007

Pärnu Parkinsoni Haiguse seltsil möödus esimene aasta.

Seltsi asutamiskoosolekust 2007. a. võttis osa 35 inimest. Nüüdseks on kirjas 44 inimest. Koos käime üks kord kuus Puuetega Inimeste Kojas.

Parkinsoni haiged vajavad paljud kõrvalist abi. Nendeks on pereliikmed ja toetajad. Meie liikmete hulgas on ka terveid inimesi. Üheks aktiivsemaks toetajaks on seltsi esimees Olga Muraskina. Parkinsoni seltsi eesmärgiks on kaasta seda tõbe põdevaid inimesi seltsi töösse, et parandada haigete elukvaliteeti. Seltsi auliige dr. K. Antsov püüab aidata haigeid, tutvustades uusi preparaate, mis on aga väga individuaalselt sobivad. Tänu tõepärasele infole haiguse olemuse ja kulu kohta ning suhtlemisele teiste omataolistega on võimalik tõsta endaga toimetuleku võimet ja elukvaliteeti.

Seltsi liikmed on osa võtnud Eesti Parkinsoni Liidu korraldatavatest suve- ja talilaagritest. Talvel olime 3 päeva Pühajärve Spa Hotellis, kus saime ravi ja kuulasime loenguid. Aprillis käisime Tartus Parkinsoni päeva konverentsil, augustis toimus aga ekskursioon Antslasse Metsamoori Pereparki.

Kõigil meie kooskäimistel räägitakse igapäevastest harjutustest, võimlemisest ja mitmesugustest ravivõtetest. Alati peetakse meeles ja õnnitletakse ka sünnipäevalapsi.

Seltsi asutaja Tamara Orav
Tel. 56789040, 4434156
september 2008

 

EST | ENG | RUS


Warning: Undefined variable $whichdev in /data05/virt18968/domeenid/www.parkinson.ee/htdocs/sta.php on line 380